Bu Altcoin, Ortaklık Duyurusu Yaptı: Kırmızı Piyasada Token Zıpladı!

Web3 sosyal ağ alanında önde gelen bir oyuncu olan Friend.tech, yerel Blockchain’i geliştirmek için önde gelen bir kripto altyapı hizmeti sağlayıcısı olan Conduit ile işbirliği yapmayı planladığını duyurdu. Bu haberin ardından altcoin fiyatı piyasadaki düşüşe meydan okuyarak yüzde 15 arttı.

Friend.tech, önemli bir ortaklık duyurusu yaptı, altcoin fiyatı sıçradı!

Friend.tech, FRIEND token’ını tamamen aktarılabilir bir gaz token’ı olarak kullanacak tescilli bir Blockchain olan Friendchain için planlarını açıkladı. Ancak platform, proje için belirli bir lansman zaman çizelgesi belirtmedi. Bu bağlamda altcoin projesi, şu açıklamayı yaptı:

Tamamen transfer edilebilir bir gas tokeni olarak FRIEND kullanan kendi Blockchain’imiz olan Friendchain üzerinde Conduit ile çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu heyecan verici yeni bölümü oluştururken önümüzdeki aylarda ihtiyacınız olan tüm bilgilerle sizi güncel tutacağız.

Haberin ardından, platformun yerel FRIEND token’ı yaklaşık %15 artış gördü. Bu hamlesiyle FRIEND 0,96 dolara ulaştı. Bununla birlikte daha sonra biraz irtifa kaybı yaşadı. Altcoin, yazı sırasında günlük bazda %10,7 artışla 0,9108 dolardan el değiştiriyordu.

FRIEND günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinGECKO

Son duyuru topluluk içinde çeşitli tepkilere yol açtı!

Bu arada, projenin kurucu ortağı Racer’ın son açıklamaları göz önüne alındığında bu karar sürpriz değil. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Mayıs ayında Racer, ekosistemden yabancılaşma hissi nedeniyle Coinbase destekli Ethereum katman-2 ağ tabanından potansiyel olarak ayrılmayı tartışmıştı. O dönemde, platformu Base’den büyük aksaklıklar olmadan sorunsuz bir şekilde taşıyabilecek herhangi bir geliştirici için 200.000 dolar ödül teklif etti.

Yine de, projenin son duyurusu topluluk içinde çeşitli tepkilere yol açtı. Bazı analistler bunu doğal bir ilerleme olarak görüyor. Ayrıca, başarılı merkezi olmayan uygulamaların sonunda bağımsız Blockchain’lere dönüşeceğini öne sürüyor. Ancak diğerleri bu hamlenin büyümeyi engelleyeceği konusunda uyarıyor.

Altcoin için kısa ve orta vadeli etkileri

Sosyal medya platformu X’te The Giver olarak bilinen önde gelen bir FriendTech savunucusu, kararı kripto girişimi için “kısa vadeli yükseliş ve orta vadeli düşüş” olarak tanımladı. Analiste göre FriendTech, ideal olarak Base ve Solana Blockchain aracılığıyla bağlantılardan yararlanarak sağlam bir kullanıcı tabanı oluşturmak için kullanıcı edinimini en üst düzeye çıkarmaya öncelik vermeli. Bu bağlamda The Giver, şunları söyledi:

Nihai uzun vadeli vizyon, destekçilerin/yatırımcıların protokol ücretlerini kırpmaya devam etmesi ve para kazanılan sosyal medya için Web3 portalı olan bir Web2 şirketine SaaS katsayısıyla çıkış yapmasıdır. Friend.tech’in bugün zincire tahakkuk eden değeri yakalamaya çalışması çok hedonistik. V1 (değerin gerçekten üretildiği yer) ile v2 (kulüpler, FP’nin yeniden ipotek altına alınması) arasındaki kopukluğun hala çözülmesi gerekiyor.

Friend.tech İşlem Hacmi. Kaynak: Dune Analytics

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir