Alman ARD, Refah’taki katliamı terör operasyonu gibi gösterdi

AA

İsrail, Gazze’de sivil katliamlarına bir yenisini daha ekledi.

Filistin haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail savaş uçakları, Refah’ın kuzeybatısında Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) depolarının yakınında yaşayan yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarını hedef aldı.

En az 40 sivil yanarak can verdi

Saldırıda en az 40 Filistinli hayatını kaybederken, Filistin Kızılayı sağlık ekiplerinin çok sayıda yaralı ve cenazenin hastanelere taşındığını bildirdi.

Görgü tanıkları, İsrail ordusunun bombardımanının kamptaki pek çok çadırın yıkılmasına ve yanmasına sebep olduğunu belirtti.

İsrail ordusunun tahliyesini istediği bölge değil

Bu kamp, binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin yaşadığı Refah kentinde İsrail ordusunun tahliyesini istediği bölgede bulunmuyor.

Alman ARD “terör operasyonu” dedi

Alman devlet kanalı ARD’ye bağlı Tagesschau, İsrail savaş uçaklarının Refah saldırısını terör operasyonu gibi duyurdu.

Sosyal medyadan yapılan paylaşımda,

Kızılay’a göre yerinden edilmiş sivillerin çadırlarına düzenlenen saldırıda en az 22 kişi öldü. İsrail, Refah’taki Hamas teröristlerine hava saldırılarını teyit etti.

ifadeleri kullanıldı.

Sanki İsrail vurmamış gibi paylaştılar

Saldırıyı İsrail’in yaptığına dair bir ifadeye yer verilmediği gibi, ilgili paylaşımda sadece “Ortadoğu’da savaş: Kızılay, Refah’a saldırı sonrası ölüler olduğunu bildirdi” başlığı atıldı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir